Restauratie kruiswegKruiswegStatie8

De 110-jaar oude kruisweg in onze kerk is een kunstwerk met al die Bijbelse en Vlaamse figuren, maar deze schilderijen zijn vervuild. Twee ervan werden een tijdje geleden reeds gerestaureerd. We hopen langzaamaan ook de andere te laten restaureren. Vier extra statiën werden naar het atelier Tempera in de Nieuwbeekstraat gebracht. Je mag er gerust eens binnenstappen. Twee mensen hebben zich geëngageerd om de onkosten (400 euro) van elk één statie te betalen. Vermits ik dit jaar niet op verlof ga, kon ik er nog twee meegeven. En vandaag ontving ik van de Federale Overheidsdienst Belastingen dat ik al teveel werd afgehouden, dus…doen we verder.

De grote impact van de restauratie is te zien op de foto’s van de zevende statie, genomen in het restauratie-atelier. 

Sint Antonius KruiswegStatie7

Sint Antonius ReinigingKruiswegTempera3

We hopen ook de rest geleidelijk aan afgewerkt te krijgen. Dank alvast aan de mensen die al hebben geholpen met een edelmoedige bijdrage. Voor diegenen die zich afvragen of er nog een tweede eeuw toekomst zit in de kruisweg … Wel, mocht onze kerk eens niet meer van dienst zijn, dan wordt het als kunstpatrimonium in het Franciscaans museum De Mindere in Sint-Truiden opgehangen.

Meer info over onze kruisweg is te vinden in Kruisweg, onderdeel van Een blik op de Sint-Antoniuskerk